პროფორიენტაციისა და კარიერის დაგეგმვის ძირითადი მიზანია, დაეხმაროს ადამიანს საკუთარი მიდრეკილებების, ინტერესების, შესაძლებლობების , ღირებულებების , ბაზრის მოთხოვნებისა თუ განვითარების პერსპექტივების გათვალისწინებით აირჩიოს ან შეცვალოს პროფესია.
პროფესიული ორიენტაციის მიზანია IX-XI კლასის მოსწავლეთა დახმარება საკუთარი ინტერესების, შესაძლებლობების, უნარების, ღირებულებების გაცნობიერებასა და განვითარებაში. პროგრამა აგრეთვე მიზნად ისახავს მოსწავლეები აღჭურვოს პროფესიული გადაწყვეტილების მიღების თეორიული, პრაქტიკული ცოდნითა და უნარით.პროგრამის ფარლებში მოსწავლეებს უწევთ ძალიან სახალისო და საინტერესო აქტივობების შესრულება, რაც მათ საკუთარი პიროვნების უკეთ შეცნობაში და შესაბამისად მომავალი პროფესიების გააზრებულად გააზრებაში ეხმარება.
გაკვეთილი N1
13.12.15
IXბ კლასი
მიზანი: მოსწავლეთა ინფორმირება პროფესიის არჩევის მნიშვნელობაზე; პროფესიათა მახასიათებლებისა და კონკრეტული პროფესიის წარმომადგენელთათვის აუცილებელი ცოდნისა და უნარების გააზრება
შედეგი : მოსწავლეები აცნობიერებენ მომავალი პროფესიის არჩევის მნიშვნელობას. ჰოლანდის ტიპოლოგიასა და კლიმოვის კლასიფიკაციაზე დაყრდნობით, თითოეული მოსწავლე ეცნობა პიროვნული თვისებებისა და სამუშაო გარემოს მიხედვით ადამიანთა ტიპებისა და პროფესიათა ზოგად კლასიფიკაციას. მოსწავლეები იაზრებენ პროფესიათა ჯგუფების მახასიათებლებს და იუმჯობესებენ ჯგუფში მუშაობის უნარებს.
13.12.15
IXბ კლასი
მიზანი: მოსწავლეთა ინფორმირება პროფესიის არჩევის მნიშვნელობაზე; პროფესიათა მახასიათებლებისა და კონკრეტული პროფესიის წარმომადგენელთათვის აუცილებელი ცოდნისა და უნარების გააზრება
შედეგი : მოსწავლეები აცნობიერებენ მომავალი პროფესიის არჩევის მნიშვნელობას. ჰოლანდის ტიპოლოგიასა და კლიმოვის კლასიფიკაციაზე დაყრდნობით, თითოეული მოსწავლე ეცნობა პიროვნული თვისებებისა და სამუშაო გარემოს მიხედვით ადამიანთა ტიპებისა და პროფესიათა ზოგად კლასიფიკაციას. მოსწავლეები იაზრებენ პროფესიათა ჯგუფების მახასიათებლებს და იუმჯობესებენ ჯგუფში მუშაობის უნარებს.
დრო
|
აქტივობის №
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
3წთ.
|
აქტივობა № 1
|
რა სმენიათ პროფესიული ორიენტაციისა და კარიერის დაგეგვმის შესახებ მოსწავლეებს
| გონებრივი იერიში | |
7წთ.
|
აქტივობა № 2
|
მასწავლებელი აწვდის ინფორმაციას ახალი საგნის შესახებ
|
მინი ლექცია
|
დანართი № 1.1
|
15წ.
|
აქტივობა № 3
|
სავარჯიშო “შეურჩიე პროფესია”
|
ჯგუფური მუშაობა
|
დანართი № 1. 2 ამობეჭდილი სახით
|
10წთ.
|
აქტივობა № 4
|
ჰოლანდის ტიპოლოგიისა და კლიმოვის კლასიფიკაციის გაცნობა
|
მინი ლექცია
|
დანართი № 1. 3; 1.4
|
5წთ.
|
აქტივობა № 5
|
შეჯამება
| ||
5წთ.
|
აქტივობა № 6
|
ინდივიდუალური სამუშაო იხ. დანართი №1.5
|
კითხვარი
|
ამობეჭდილი დანართი №1.5
|
გაკვეთილი N1
15.12.15
IXა კლასი
დრო
|
აქტივობის №
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
3წთ.
|
აქტივობა № 1
|
რა სმენიათ პროფესიული ორიენტაციისა და კარიერის დაგეგვმისშესახებ მოსწავლეებს
|
გონებრივი იერიში
| |
7წთ.
|
აქტივობა № 2
|
მასწავლებელი აწვდის ინფორმაციას ახალი საგნის შესახებ
|
მინი ლექცია
|
დანართი № 1.1
|
15წ.
|
აქტივობა № 3
|
სავარჯიშო “შეურჩიეპროფესია”
|
ჯგუფურიმუშაობა
|
დანართი № 1. 2 ამობეჭდილი სახით
|
10წთ.
|
აქტივობა № 4
|
ჰოლანდის ტიპოლოგიისა და კლიმოვის კლასიფიკაციის გაცნობა
|
მინი ლექცია
|
დანართი № 1. 3; 1.4
|
5წთ.
|
აქტივობა № 5
|
შეჯამება
| ||
5წთ.
|
აქტივობა № 6
|
ინდივიდუალური სამუშაო იხ. დანართი№1.5
|
კითხვარი
|
ამობეჭდილიდანართი №1.5
|
სიტუაციურ სავარჯიშოზე "შეურჩიე პროფესია" მოსწავლეები ექვს ჯგუფად დავყავი და თითოეულ ჯგუფს თითო სიტუაციური დავალება მივეცი
იმისათვის, რომ მოსწავლეებისთვის ჰოლანდის ტიპოლოგია და კლიმოვის კლასიფიკაცია უფრო საინტერესო კუთხით გამეცნო, გადავწყვიტე მემუშავა პროგრამა ,,POWER POINT"-ში და საკითხი პრეზენტაციის სახით წარმედგინა.
II გაკვეთილი
25.12.15
IXბ კლასი
მიზანი: სუბიექტური რეალობის არსებობის გაცნობიერება. სტერეოტიპების გავლენა და მათი მოქმედება.
შედეგები: აღქმის ილუზიები და სუბიექტურობის გააზრება. პროფესიის არჩევაზე მოქმედისტერეოტიპების და მათი მოქმედების რისკების გაცნობიერება.
დრო
|
აქტივობის№
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
5წთ.
|
აქტივობა№ 1
|
განვლილი მასალის გახსენება
|
დისკუსია
| |
20წთ.
|
აქტივობა№ 2
|
“რას ხედავთ ნახატზე”
|
საერთო საკლასო სამუშაო, დისკუსია
|
დანართი№2.1; 2.2
|
10წთ.
|
აქტივობა № 3
|
სტერეოტიპები/სუბიექტური რეალობა მინილექცია “აღქმის თავისებურებები”
|
მინი ლექცია
|
დანართი№ 2.3
|
10წთ.
|
აქტივობა №4
|
პროფესიის არჩევის ტიპური შეცდომები
|
მინი ლექცია ინტერაქციის ელემენტებით
|
დანართი№ 2. 4
|
II გაკვეთილი
25.12.15
IXა კლასი
მიზანი: სუბიექტური რეალობის არსებობის გაცნობიერება. სტერეოტიპების გავლენა და მათი მოქმედება.
შედეგები: აღქმის ილუზიები და სუბიექტურობის გააზრება. პროფესიის არჩევაზე მოქმედისტერეოტიპების და მათი მოქმედების რისკების გაცნობიერება.
დრო
|
აქტივობის№
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
5წთ.
|
აქტივობა№ 1
|
განვლილი მასალის გახსენება
|
დისკუსია
| |
20წთ.
|
აქტივობა№ 2
|
“რას ხედავთ ნახატზე”
|
საერთო საკლასო სამუშაო, დისკუსია
|
დანართი№2.1; 2.2
|
10წთ.
|
აქტივობა № 3
|
სტერეოტიპები/სუბიექტური რეალობა მინილექცია “აღქმის თავისებურებები”
|
მინი ლექცია
|
დანართი№ 2.3
|
10წთ.
|
აქტივობა №4
|
პროფესიის არჩევის ტიპური შეცდომები
|
მინი ლექცია ინტერაქციის ელემენტებით
|
დანართი№ 2. 4
|
მოსწავლეებს გაკვეთილის დასაწყისშივე გასაგებად განვუმარტე გაკვეთილის მიზანი.
შევეცადე თითოეული მათგანი თანაბრად ჩამერთო აქტივობებში და თანამშრომლური ურთიერთობით მიეღწიათ მიზნისთის. გაკვეთილის მსვლელობისას პრობლემა არ შემქნია. მოსწავლეებს ჰქონდათ საშუალება თამამად გამოეთქვათ თავიანთი ვარაუდები და დაეფიქსირებინათ შეხედულებები. საკითხის უკეთ გაგების მიზნით მოვამზადე პრეზენტაცია, რომელსაც აქვე გთავაზობთ:
III გაკვეთილი
27.01.2016
IX ბ კლასი
მიზანი: პროფესიათა მახასიათებლების გაცნობა,
კონკრეტული პროფესიის როლის გააზრება
შედეგი: პროფესიათა ბუნების გაცნობა, გავარჯიშება, შემოქმედებითი აზროვნების, ჯგუფური
მუშაობის, ეფექტური კომუნიკაციისა და კოორდინაციის განვითარება
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
3 წთ.
|
აქტივობა N 1
|
განვლილი საკითხების გახსენება
|
დისკუსია
|
|
30 წთ.
|
აქტივობა N 2
|
თამაში ,,პროექტის შექმნა“
|
ჯგუფური მუშაობა, როლური თამაში
|
დანართი # 3, 1
|
10 წთ.
|
აქტივობა N 3
|
ნამუშევრის წარდგენა
|
პრეზენტაცია
|
|
2წთ.
|
აქტივობა N 4
|
შეჯამება
|
კითხვა-პასუხი
|
III გაკვეთილი
27.01.2016 წ.
IX ა კლასი
მიზანი: პროფესიათა მახასიათებლების გაცნობა, კონკრეტული პროფესიის როლის გააზრება
შედეგი: პროფესიათა ბუნების გაცნობა, გავარჯიშება, შემოქმედებითი აზროვნების, ჯგუფური მუშაობის, ეფექტური კომუნიკაციისა და კოორდინაციის განვითარება
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
3 წთ.
|
აქტივობა N 1
|
განვლილი საკითხების გახსენება
|
დისკუსია
| |
30 წთ.
|
აქტივობა N 2
|
თამაში ,,პროექტის შექმნა“
|
ჯგუფური მუშაობა, როლური თამაში
|
დანართი # 3, 1
|
10 წთ.
|
აქტივობა N 3
|
ნამუშევრის წარდგენა
|
პრეზენტაცია
| |
2წთ.
|
აქტივობა N 4
|
შეჯამება
|
კითხვა-პასუხი
|
პროფორიენტაციის
გაფართოებული შეხვედრა
2016
წლის 19 თებერვალს , ქ. ჭიათურის #2 საჯარო სკოლაში პროფორიენტაციის პროგრამის ფარგლებში, 9 ა-ბ კლასელების მოწვევით ჩატარდა გაფართოებული შეხვედრა
, ამჯერად მოსწავლეები შეხვდნენ 2 საჯარო სკოლის
ექიმს ოლია ღამბაშიძეს და ამავე სკოლის- საგზაო ნიშნების
და უსაფრთხოების მასწავლებელს ჯემალი
ჯოხაძეს . ისინი ახალგაზრდებს ესაუბრენ მათთვის საინტერესო საკითხებზე იმის შესახებ, თუ როგორ აირჩიეს ეს პროფესია, ვინ უწევდათ კონსულტაციას, რა სირთულეები შეხვდათ მიზნის მისაღწევად იმ რთულ გზაზე რასაც ექიმობა და მასწავლებლობა ჰქვია.
სტუმრებმა მოსწავლეებს მიაწოდეს დეტალური და ამომწურავი ინფორმაცია ექიმის და პედაგოგის პროფესიის შესახებ, რა საგანმანათლებლო საჭიროებებს მოიცავს იგი, როგორ ხდება ამ პროფესიაში შესვლა, ასევე როგორია დასაქმების შესაძლებლობები, კარიერული ზრდა, რა უნარები , შესაძლებლობები, ცოდნა და პიროვნული მახასიათებლებია საჭირო პროფესიონალ ექიმად და პედაგოგად ჩამოსაყალიბებლად და ბოლოს გულახდილად უპასუხეს მათ მიერ დასმულ შეკითხვებს.
IV გაკვეთილი
23.02.2016წ.
9 ბ კლასი
მიზანი
: მომავლის დაგეგმვის
მნიშვნელობის გააზრება
შედეგი
: მოსწავლეები აცნობიერებენ მომავლის დაგეგმვის მნიშვნელობას . ივითარებენ მიზნის დასახვისა და გეგმის
შედგენისათვის საჭირო უნარებს
დრო
|
აქტივობის
#
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
5წთ.
|
აქტივობა # 1
|
, რა არის მიზანი“
|
გონებრივი იერიში
|
დაფა,ცარცი/მარკერი,
დანართი #4,1
|
15 წთ.
|
აქტივობა #2
|
,, ვირჩევთ მიზანს“
|
სავარჯიშო
|
ფორმატი A -0
|
5წთ.
|
აქტივობა #3
|
მინი ლექცია
|
||
5 წთ.
|
აქტივობა #4
|
,, რა არის გეგმა“
|
ტვინის შტურმი
|
დაფა, ცარცი/მარკერი
|
15 წთ.
|
აქტივობა #5
|
,, სამშენებლო კომპანია“
( სავარჯიშო)
|
სავარჯიშო
|
დაფა, ცარცი/მარკერი
|
IV გაკვეთილი
25.02.2016წ.
9 ა კლასი
მიზანი : მომავლის დაგეგმვის მნიშვნელობის გააზრება
შედეგი : მოსწავლეები აცნობიერებენ მომავლის დაგეგმვის მნიშვნელობას . ივითარებენ მიზნის დასახვისა და გეგმის შედგენისათვის საჭირო უნარებს
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
5წთ.
|
აქტივობა # 1
|
, რა არის მიზანი“
|
გონებრივი იერიში
|
დაფა,ცარცი/მარკერი,
დანართი #4,1
|
15 წთ.
|
აქტივობა #2
|
,, ვირჩევთ მიზანს“
|
სავარჯიშო
|
ფორმატი A -0
|
5წთ.
|
აქტივობა #3
|
მინი ლექცია
| ||
5 წთ.
|
აქტივობა #4
|
,, რა არის გეგმა“
|
ტვინის შტურმი
|
დაფა, ცარცი/მარკერი
|
15 წთ.
|
აქტივობა #5
|
,, სამშენებლო კომპანია“
( სავარჯიშო)
|
სავარჯიშო
|
დაფა, ცარცი/მარკერი
|
გაკვეთილზე მოსწავლეებს პრეზენტაციის სახით შევთავაზე მიზნების შესახებ საინტერესო ინფორმაცია, რომლებიც მათთვის სპეციალურად მოვამზადე. სტრატეგიამ გაამართლა და მოსწავლეები მარტივად გაერკვნენ მიზნების არსში.
ფოტო გალერეა
V გაკვეთილი
23.03. 2016 წ.
9 ა კლასი
მიზანი: ეროვნული საკვალიფიკაციო ჩარჩოსა და საქართველოში არსებული პროფესიათა სფეროების გაცნობა
შედეგები: მოსწავლეთა ცოდნის ამაღლება პროფესიათა მახასიათებლების შესახებ. საქართველოს ეროვნულ საკვალიფიკაციო ჩარჩოს გაცნობა; სწავლის შედეგად მიღებული კომპეტენციების გააზრება პროფესიებთან
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
15 წთ.
|
აქტივობა # 1
|
სავარჯიშო ,, პროფესია - სპეციალობა
|
ჯგუფური სამუშაო
|
დანართი # 5. 1
|
7 წთ.
|
აქტივობა # 2
|
ეროვნული საკვალიფიკაციო ჩარჩოსა
და პროფესიული მიმართულებების გაცნობა
|
მინი ლექცია
|
დანართი # 5. 2
|
20 წთ.
|
აქტივობა # 3
|
,, პროფესიის პრეზენტაცია“
|
ჯგუფური სამუშაო
|
დანართი # 5. 3
|
3 წთ.
|
აქტივობა # 4
|
შეჯამება
|
იმისათვის რომ მოსწავლეებისთვის ადვილად გასაგები ყოფილიყო ეროვნული საკვალიფიკაციო ჩარჩო , საკვანძო საკითხები პრეზენტაციის სახით მოვამზადე, რამაც დადებით შედეგზე გამიყვანა
V გაკვეთილი
30 .03 , 2016 წ.
9 ბ კლასი
9 ბ კლასი
მიზანი: ეროვნული საკვალიფიკაციო ჩარჩოსა და საქართველოში არსებული პროფესიათა სფეროების გაცნობა
შედეგები: მოსწავლეთა ცოდნის ამაღლება პროფესიათა მახასიათებლების შესახებ. საქართველოს ეროვნულ საკვალიფიკაციო ჩარჩოს გაცნობა; სწავლის შედეგად მიღებული კომპეტენციების გააზრება პროფესიებთან
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
15 წთ.
|
აქტივობა # 1
|
სავარჯიშო ,, პროფესია - სპეციალობა
|
ჯგუფური სამუშაო
|
დანართი # 5. 1
|
7 წთ.
|
აქტივობა # 2
|
ეროვნული საკვალიფიკაციო ჩარჩოსა
და პროფესიული მიმართულებების გაცნობა
|
მინი ლექცია
|
დანართი # 5. 2
|
20 წთ.
|
აქტივობა # 3
|
,, პროფესიის პრეზენტაცია“
|
ჯგუფური სამუშაო
|
დანართი # 5. 3
|
3 წთ.
|
აქტივობა # 4
|
შეჯამება
|
VI გაკვეთილი
21 .04 . 2016 წ.
9 ა კლასი
9 ა კლასი
მიზანი: შრომითი ღირებულებებისა და ინტერესების როლის გაცნობიერება პროფესიული არჩევანის დროს
შედეგები: მოსწავლეები ეცნობიან და აანალიზებენ საკუთარ ინტერესებსა და შრომით ღირებულებებს; იაზრებენ მათ კავშირს პროფესიულ არჩევანთან
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
7 წთ.
|
აქტივობა # 1
|
ასოციაციები
სქემის მიხედვით
|
გონებრივი იერიში
|
დანართი # 6. 1
ფლიპჩარტი, მარკერები, დაფა, ცარცი
|
8 წთ.
|
აქტივობა # 2
|
ღირებულებები და
ინტერესები
|
მინი ლექცია
|
|
30 წთ.
|
აქტივობა # 3
|
სავარჯიშო ,, ღირებულებათა აუქციონი
“
|
ჯგუფური სამუშაო
|
დანართი # 6. 2
( ღირებულების აუქციონის ფორმა)
|
ფოტო გალერეა
V I გაკვეთილი
26 .04 . 2016 წ.
9 ბ კლასი
9 ბ კლასი
მიზანი: შრომითი ღირებულებებისა და ინტერესების როლის გაცნობიერება პროფესიული არჩევანის დროს
შედეგები: მოსწავლეები ეცნობიან და აანალიზებენ საკუთარ ინტერესებსა და შრომით ღირებულებებს; იაზრებენ მათ კავშირს პროფესიულ არჩევანთან
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
7 წთ.
|
აქტივობა # 1
|
ასოციაციები
სქემის მიხედვით
|
გონებრივი იერიში
|
დანართი # 6. 1
ფლიპჩარტი, მარკერები, დაფა, ცარცი
|
8 წთ.
|
აქტივობა # 2
|
ღირებულებები და
ინტერესები
|
მინი ლექცია
|
|
30 წთ.
|
აქტივობა # 3
|
სავარჯიშო ,, ღირებულებათა აუქციონი
“
|
ჯგუფური სამუშაო
|
დანართი # 6. 2
( ღირებულების აუქციონის ფორმა)
|
ფოტოგალერეა
V II გაკვეთილი
19 .05 . 2016 წ.
9 ბ კლასი
9 ბ კლასი
მიზანი: გადაწყვეტილებების მიღების უნარის გაუმჯობესება
შედეგები: მოსწავლეები გაიუმჯობესებენ გადაწყვეტილების მიღების უნარს
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
5 წთ.
|
აქტივობა # 1
|
,, ექვსი მოაზროვნე ქუდი "
( ედვარდ დე ბონო )
|
ინტერაქციული მინი- ლექცია
|
დანართი # 7 1
|
30 წთ.
|
აქტივობა # 2
|
,, ელენეს შემთხვევა"
|
გონებრივი იერიში, დისკუსია
|
დანართი # 7.2
|
5 წთ.
|
აქტივობა # 3
|
,, კარიერული გადაწყვეტილების მიღების პროცესი "- მეთოდის გაცნობა
|
პრეზენტაცია
|
დანართი # 7.3
|
5 წთ.
|
აქტივობა # 4
|
შეჯამება
|
კითხვა- პასუხი
|
ფოტოგალერეა
7 გაკვეთილი
9 ა კლასი
24.05.2016 წ.
მიზანი: გადაწყვეტილებების მიღების უნარის გაუმჯობესება
შედეგები: მოსწავლეები გაიუმჯობესებენ გადაწყვეტილების მიღების უნარს
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
5 წთ.
|
აქტივობა # 1
|
,, ექვსი მოაზროვნე ქუდი "
( ედვარდ დე ბონო )
|
ინტერაქციული მინი- ლექცია
|
დანართი # 7 1
|
30 წთ.
|
აქტივობა # 2
|
,, ელენეს შემთხვევა"
|
გონებრივი იერიში, დისკუსია
|
დანართი # 7.2
|
5 წთ.
|
აქტივობა # 3
|
,, კარიერული გადაწყვეტილების მიღების პროცესი "- მეთოდის გაცნობა
|
პრეზენტაცია
|
დანართი # 7.3
|
5 წთ.
|
აქტივობა # 4
|
შეჯამება
|
კითხვა- პასუხი
|
ფოტოგალერეა
ექსკურსია-შეხვედრა საჩხერის გვარდიაში
03.06. 2016 წ.
2016 წლის 3 ივნისს პროფორიენტაციის და კარიერის დაგეგმვის პროგრამის ფარგლებში საჩხერის გვარდიაში სტუმრად იმყოფებოდნენ # 2 საჯარო სკოლის 9-11 კლასის მოსწავლეები . საინფორმაციო შეხვედრაზე მოსწავლეები გაეცვნენ და მოისმინეს საჩხერის სამთო მომზადების ინსტრუქტორის გ. ძინძიბაძის პრეზენტაცია , მიიღეს ამომწურავი პასუხები მათთვის საინტერესო კითხვებზე , შეხვედრის დასრულების შემდეგ მოსწავლეებმა დაათვალიერეს გვარდიის ინფრასტრუქტურა
გაკვეთილი VIII
07.06.2016 წ.
9 ბ კლასი
მიზანი: განვლილი მასალის სქემატური ფორმირება/
შეჯამება
შედეგი: პროფესიული გადაწყვეტილების მიღების უნარის
გაუმჯობესება
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
15 წთ.
|
აქტივობა # 1 |
კარიერული გადაწყვეტილების
მიღების
სქემის
განხილვა
|
კითხვა-პასუხი
ინდივიდუალური მუშაობა |
დანართი # 8. 1
|
25 წთ. |
აქტივობა # 2 |
,,
გასაუბრება
"
|
როლური გათამაშება
დისკუსია
|
|
5 წთ. |
აქტივობა # 3
|
უკუგება
|
ინდივიდუალური მუშაობა |
დანართი # 8. 2 |
ფოტო გალერეა
გაკვეთილი VIII
09.06.2016 წ.
9 ა კლასი
09.06.2016 წ.
9 ა კლასი
მიზანი: განვლილი მასალის სქემატური ფორმირება/
შეჯამება
შედეგი: პროფესიული გადაწყვეტილების მიღების უნარის
გაუმჯობესება
დრო
|
აქტივობის #
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
რესურსი
|
15 წთ.
|
აქტივობა # 1 |
კარიერული გადაწყვეტილების
მიღების
სქემის
განხილვა
|
კითხვა-პასუხი
ინდივიდუალური მუშაობა |
დანართი # 8. 1
|
25 წთ. |
აქტივობა # 2 |
,,
გასაუბრება
"
|
როლური გათამაშება
დისკუსია
|
|
5 წთ. |
აქტივობა # 3
|
უკუგება
|
ინდივიდუალური მუშაობა |
დანართი # 8. 2 |
No comments:
Post a Comment